| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 100 MHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.35 dB |
| Max Supply Voltage | |
| Min Supply Voltage | |
| Turn-On Delay Time | 100 ns |
| Turn-Off Delay Time | 100 ns |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SPDT |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| P1dB | 27 dBm |
| Max Frequency | 3 GHz |
| Output Power | |
| IIP3 | 50 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 27 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 3 GHz |
| RF Type | 802.11b/g |
| Circuit Type | SPDT |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53376
Ext.Price$0.53376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53376 | $0.53376 |
| 10 | $0.43373 | $4.33730 |
| 25 | $0.40060 | $10.01500 |
| 50 | $0.37000 | $18.50000 |
| 100 | $0.34173 | $34.17300 |
| 300 | $0.32923 | $98.76900 |
| 500 | $0.31719 | $158.59500 |
| 1000 | $0.25589 | $255.89000 |
